تخفیف ویژه!

شناخت و کاربرد عملی سیستم مختصات در GIS

60,000تومان 46,200تومان

نویسنده: ملیتا کندی.

ترجمه و تالیف: دکتر عباس علیمحمدی (دکترای سنجش از دور محیطی از دانشگاه ملی استرالیا) ، وحید احمدی (دانشجوی دکترای  جی .آی . اس و سنجش از دور دانشگاه شهید بهشتی).
دانلود فهرست مطالب
توضیحات مؤلف کتاب:

خرید نسخه ebook این کتاب از فیدیبو

توضیحات

نقشه و روش­ های تولید و استفاده از آن در فعالیت ­های مختلف بشر از دیرباز مورد توجه بوده است. تعیین موقعیت و جانمایی درست عوارض و نمایش صحیح ارتباط مکانی آنها بر روی نقشه ­های مورد استفاده، اهمیت زیادی دارد. نمایش نقشه­ ای عوارض زمینی از طریق تبدیل سطوح سه بعدی زمین به سطوح دو بعدی نقشه انجام می­شود. فرایندی که به عنوان نقشه­ سازی و تصویرسازی شناخته می­شود و خطا جزئی اجتناب ناپذیر از آن محسوب می­شود. با توجه به تنوع سیستم­ های تصویر و مختصات و همچنین تفاوت­ های موجود در خطاهای حاصل از استفاده آنها در مناطق مختلف جغرافیائی و کاربردهای گوناگون، آگاهی از نقاط ضعف و قوت و ویژگی های این سیستم­ ها در کاربردها و مناطق مختلف جغرافیائی از ضرورت ­های کار با نقشه و داده­ های مکانی در محیط GIS است. در این کتاب انواع روش­ های تصویر­سازی زمین و تولید نقشه و مزایا و معایب هر یک در مناطق مختلف جغرافیائی توضیح داده شده و هدف اصلی آن کمک به خوانندگان محترم برای کسب اطلاعات کاربردی لازم برای شناخت و انتخاب سیستم ­های تصویر و مختصات مناسب در مسائل و کاربردهای مختلف، بخصوص کار با نقشه­ های مختلف در محیط GIS می­باشد. 

اطلاعات بیشتر

وزن 500 g
شابک

9786222183639

تعدادصفحات

236

نویسنده

ملیتا کندی

ترجمه و تألیف

دکتر عباس علیمحمدی (دکترای سنجش از دور محیطی از دانشگاه ملی استرالیا) ، وحید احمدی (دانشجوی دکترای  جی .آی . اس و سنجش از دور دانشگاه شهید بهشتی)

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

طراحی سایت