تخفیف ویژه!

مدل سازی مبتنی بر عامل با استفاده از نرم افزار نت لوگو NetLogo

50,000تومان 38,500تومان

مولفان: دکتر نرگس صالح نیا(عضو هیئت علمی گروه اقتصاد،دانشگاه فردوسی مشهد)
سید فرزاد موسوی(دانشجوی دکتری علوم اقتصادی)
دانلود فهرست مطالب
خرید نسخه ebook این کتاب از فیدیبو

شناسه محصول: 9786222181918 دسته: , , , , , , , , برچسب: , , , , , , , , , , , , , ,

توضیحات

مدل های مبتنی بر عامل، کنش و واکنش های عوامل در یک محیط را شبیه سازی می کنند و اجازه بررسی تعاملات و پویایی های غیر خطی در یک سیستم اجتماعی پیچیده را می دهند.
کاربرد این رویکرد در زمینه های گوناگون مهندسی، علوم طبیعی و اجتماعی، شامل اقتصاد، جامعه شناسی، روانشناسی اجتماعی، سیاست، زیست شناسی و پزشکی، فیزیک و شیمی، ریاضیات ، علوم زمین، هنر و علوم کامپیوتر برای بررسی سناریوهای مختلف « اگر- آنگاه » در محیط هایی که اجزای آن در تعاملند، روز به روز در حال افزایش است. از جمله ی این موارد می توان به بررسی رفتار مصرف کننده، مهاجرت، بازارهای مالی، مدل سازی رفتار سازمانی و کار تیمی، بهینه سازی زنجیره تأمین، تحول رفتارهای نژاد پرستانه، تحلیل ترافیک، تهدید جنگ های بیولوژیکی، رشد و افول تمدن های باستانی، ظهور دیکتاتوری ها و عوام فریبی، الگوهای پرواز پرندگان، شیوع اپیدمی ها، سیستم ایمنی بدن و موارد بسیاری اشاره کرد.
خواننده ی این کتاب به کمک مثال های ساده و مفید، ضمن آشنایی با مفهوم و کاربرد مدل سازی مبتنی بر عامل و اجزاء آن، با نحوه ی برنامه نویسی و پیاده سازی این مدل ها در نرم افزار رایگان و قدرتمند نت لوگو (NetLogo) نیز آشنا می شود.

اطلاعات بیشتر

وزن 250 g
شابک

9786222181918

تعدادصفحات

132

نویسنده

دکتر نرگس صالح نیا(عضو هیئت علمی گروه اقتصاد،دانشگاه فردوسی مشهد) سید فرزاد موسوی(دانشجوی دکتری علوم اقتصادی)

طراحی سایت